2A 5x20mm Ceramic Quick Blow Fuse 250V
MPN: FS-160-2000
Specification
| Back Order Lead Time | 30 Days |
| Blow Characteristic | Fast Blow |
| Body Material | Ceramic |
| Contact Material | Nickel Plated Brass |
| Current Rating | 2A |
| Diameter | 5mm |
| Length | 20mm |
| MOQ | 10 |
| Operating Temperature | -55°C to +125°C |
| Voltage Rating | 250VAC |